ONLİNE İTİBAR YÖNETİMİ

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi

Artık herkes tarafından kabul edilmektedir ki herhangi bir kişi veya şirket hakkında bilgi sahibi olmak için öncelikle internette kısa bir araştırma yapılmaktadır.

Şirketinizin ve sizin internet dünyasındaki (Google veya diğer arama motorlarının arama sonuçlarında, sosyal medyada, YouTube ve benzeri video sitelerinde, blog sitelerinde) görünümünün iyi olması ve sizi doğru yansıtması her zamankinden daha fazla önem kazanmıştır.

Online itibar yönetiminin doğru ve etkili yürütülebilmesi için; kurum ve kişilerin internet üzerindeki görünümlerinin tüm boyutları ile ele alınması gerekmektedir. Online itibar yönetiminin kapsamı dahilinde ; dinleme, takip ve raporlama çalışmaları ilk basamak olarak görülür. Dijital pazarlama prensiplerinin dahil olduğu kampanyalar ve reklamlar itibar yönetimi konusunda önemli bir paya sahiptir. Sosyal medya ve dijital dünyanın algı yönetimi değiştirmesiyle birlikte kişi ve kurumların krize yönelik stratejiler oluşturması, kriz senaryoları üretmesi, kriz anında karar alıp uygulamaya geçme gibi konular, kişi ve kurumların itibarları için büyük önem taşımaktadır. Sosyal medyada yürütülen interaktif çalışmalar, kişi veya kurumlar hakkında internet üzerinde bulunan olumsuz içerikleri yerinden kaldırma ve SEO search engine optimization) çalışması hassas ve ayrıntılı bir biçimde yürütülerek online itibar yönetimi gerçekleştirilir.

Bizler; adınızın ve işletmenizin “online“ itibarının korunması konusundaki en iyi sonucu garanti edebilmek için gerek teknik gerekse hukuki alandaki uluslararası network’ümüzü kullanıyoruz.

Tüm internet mecralarında gerçek olmayan haberler ve bilgilerle mücadele edilerek yayından kaldırılmasını, sosyal medya saldırılarına karşı önlemleri, negatif forum/blog mesajlarının/internet genelindeki uygunsuz resimlerin/ video sitelerindeki uygunsuz videoların kaldırılmasını ve tüm internet dünyasındaki diğer olumsuz arama sonuçlarını yönetmeyi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

CHECK-UP

Kişilerin ve kurumların geçmişe yönelik taramasının yapılması, analiz edilmesi ve raporlanması hizmetidir.

SIKI VE
DETAYLI TAKİP

Rep and Tile sizin veya şirketinizin online eşzamanlı takibini yapıyor ve anlık geri bildirimde bulunuyor. Şirketiniz veya sizin hakkınızda paylaşılan olumsuz içeriklerin paylaşılması durumunda kurumumuz anında harekete geçer ve negatif içerikleri kaldırır. Ayrıca markanıza özel detaylı ölçüm ve raporlamaları günlük, haftalık veya aylık olarak size sunar.

ULUSLARARASI HUKUK NETWORKÜ İLE HUKUKİ MÜCADELE

Bizim işimizin önemli bir parçası da gerekli olan durumlarda etkin olarak hukuki önlemleri ve aksiyonları almaktır. Oluşacak talepleri değerlendirebilecek ve hukuka uygunluğunu denetleyecek özellikle bilişim hukuku üzerinde uzmanlaşmış, Türkiye’de ve Amerika’da her biri kendi alanında uzman ve tecrübeli hukuk ofisleriyle çalışmaktayız.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO)

Arama motorlarında seçtiğiniz anahtar kelimelerle yapılan, doğal arama sonuçlarında sitelerinizin üst sıralarda yer almasını sağlamaya yönelik yapılan hizmetler bütünüdür.

SOSYAL MEDYA İNTERAKTİF MEDYA DANIŞMANLIĞI

Hedef ister farkındalık oluşturmak ister satışları artırmak olsun, tüm pazarlamacılar ortak bir amaca hizmet eder. Ürünleri ve hizmetleriyle ilgilenme olasılığı olan kişilere ulaşmak. Sosyal medya mümkün olan en kısa süre içinde en fazla kişiye ulaşmak için pazarlama stratejileri kapsamında en değerli iletişim aracıdır.

İLETİŞİM VE İÇERİK DANIŞMANLIĞI

İçerik sizi en iyi tanıtan unsurdur. Bu unsurun değerlendirilmesi ve sizin isteklerinize yansıtılması bizim size sağladığımız hizmetler arasında yer almaktadır.

KRİZ YÖNETİMİ

Kriz, ani ve beklenmedik bir anda ortaya çıkan olaylar bütünü olarak tanımlanır. Şirketlerin bu krizler karsısında nasıl aksiyon aldıkları çok önemlidir. Sosyal medya ve dijital dünyanın algı yönetimi değiştirmesiyle birlikte şirketlerin krize yönelik stratejiler oluşturması, kriz senaryoları üretmesi, kriz anında karar alıp uygulamaya geçme gibi konular, kurumlar için hayati önem taşımaktadır.